Ürəyinizi qoruyun, çünki içində sevdikləriniz var!
Respublika Diaqnostika Mərkəzi (RDM) olaraq bu önəmli gündə ürək sağlamlığına diqqət çəkmək, xüsusilə yaşlı vətəndaşlarımızın kardioloji vəziyyətini yoxlamaq məqsədilə Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl Şəxslər üçün Sosial Xidmət Müəssisəsini ziyarət etdik. Müəssisədə peşəkar kardioloqlarımız tərəfindən ürək-damar müayinələri aparıldı, vətəndaşlara sağlamlıqları ilə bağlı tövsiyələr verildi.
Dünya üzrə hər il 20.5 milyon insan ürək xəstəliklərindən həyatını itirir. Halbuki bu halların 80%-i vaxtında diaqnoz və mütəmadi müayinələrlə qarşısı alına bilər.
Əgər siz də ürək döyüntüsü, təzyiq, nəfəs darlığı və ya digər kardioloji əlamətlər hiss edirsinizsə, kardioloji müayinə üçün Bakıda ixtisaslaşmış tibb mərkəzi axtarırsınızsa, RDM sizin üçün doğru ünvandır!

Берегите своё сердце, ведь в нём живут ваши близкие!
В этот важный день Республиканский Диагностический Центр (РДМ) посетил Социальное учреждение для пожилых лиц Агентства социальных услуг, чтобы привлечь внимание к сердечно-сосудистому здоровью пожилых людей. В ходе визита профессиональные кардиологи РДМ провели обследования, измерили давление и дали рекомендации по дальнейшему лечению.
Каждый год 20,5 миллиона человек во всём мире умирают от болезней сердца. Между тем, 80% таких случаев можно предотвратить, если своевременно проходить диагностику и наблюдение у врача.